Відомі жителі села

Дата: 20.07.2020 12:38

Терещенко Ліна Денисівна  — заслужений вчитель України, відмінник народної освіти УРСР (1990),  заслужений працівник народної освіти України (1997),   директор Шевченківської  загальноосвітньої школи-інтернату   (1981- 2019 р).   Нагороджена дипломами лауреата премії ім. О.А. Захаренка (2006),  Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності «За вагомий внесок у розвиток української культури і мистецтва» і почесним знаком «Мистецький олімп України» (2007), кавалер Ордена княгині Ольги III ступеня.

Ткаченко Сергій Миколайович  — поет,  член  Національної спілки письменників України; Автор поетичної збірки „Керелівка” (1981), віршів для дітей „Лелеченята” (2015), публікацій у обласній і всеукраїнській пресі та колективних збірниках; упорядник збірки „Слово про Слово” (2012).

Олекса Негребецький  (справжнє ім'я — Дмитренко Леонід Юрійович; )  — режисер дубляжу, редактор, український перекладач, який працює переважно з художніми фільмами. Саме завдяки його зусиллям були перекладені українською мовою такі відомі фільми, як «Альф» , «Пірати Карибського моря» , «Шрек» , анімаційний серіал «Паровоз Томас та його друзі», серіал для дітей «Телепузики» , анімаційні стрічки «Тачки» , «Сезон полювання» , «Змивайся»,«Пригоди Десперо» ,«Веселі ніжки» . Співпрацював у редагуванні книжок Джоан Роулінг про Гаррі Поттера. У 2002—2003 рр. працював сценаристом радіо серіалу «Життя відстанню в десять хвилин». Переклав роман Девіда Мітчела «Сон номер 9» . У 2009-му — режисер дубляжу і автор перекладу фільму «Вороги суспільства» з Джонні Деппом у головній ролі.

Слободяник Микола Семенович  — завідувач кафедри неорганічної хімії, декан хімічного факультету КНУ ім. Т. Шевченка (1997—2007рр), доктор хімічних наук, професор, член-кореспондент НАН України;З 1974 року – асистент, з 1977 – доцент, з 1988 року – професор кафедри неорганічної хімії, в 1998 році  академік АН Вищої освіти.

Скибицький Василь Васильович -  (1 лип. 1936, с. Шевченкове  –  9 жовтня 2004, м. Київ) – відомий український правознавець, доктор юридичних  наук з 1988 р. Досліджував проблеми у сфері забезпечення законності та правопорядку, попередження злочинності, особливо неповнолітніх, форми реалізації кримінальної  відповідальності. Автор понад 100 наук. Праць.  Основи праці: «Умовне засудження за законодавством Української РСР» (1971), «Застосування кримінальних заходів до неповнолітніх правопорушників» (1974, у співавт.), «Освобождение от уголовной ответственности и отбывания наказания» (1987), «Уголовное право Украинской ССР на современном этапе. Часть общая».

Пасько Сергій Олексійович  — український політик і дипломатКандидат медичних наук (1987),  доцент;   заслужений лікар України з 1997 року. Депутат Верховної Ради України. Надзвичайний і Повноважний Посол України в Йорданському Хашимітському Королівстві з липня 2010 по липень 2019 року.

Співзасновник і член правління Черкаського земляцтва «Шевченків край».

Олійник Микола Сергійович  -   керівник господарства «Яблуневий сад» 30 років займається садівництвом. Майже 20 років тому створив фермерське господарство, вирощує інтенсивні низькорослі сорти плодових дерев.

Площа саду Миколи Олійника – 5,25 га.

Яблуневий сад Миколи Олійника в Шевченковому на Звенигородщині не минають ні туристи, ні науковці, ні президенти. Чи не тому, що тут росте рідкісний в Україні сорт яблук Голден-Делішес, що означає “золоте яблуко” і Чемпіон, врожайність якого б’є всі рекорди – 60 тонн з гектара.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)