Звенигородське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування інформує

ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКА

11:24:52 21.11.2022

ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКА

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ електробезпека Сучасний рівень технічного прогресу неможливий без широкого впровадження електроустаткування, що у свою чергу викликає необхідність постійного вдосконалювання вимог до його безпечного обслуговування й засобів захисту. Робота в області електробезпеки повинна ґрунтуватися на продуманій, чіткій, конкретній системі заходів, що забезпечує повне й точне виконання «Правил безпечної експлуатації електроустановок» (НПАОП 40.1-1.01-97) і «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів»  (НПАОП 40.1-1.01-98). Особливу увагу керівники, відповідальні особи повинні приділяти найсуворішому виконанню вимог зазначених Правил щодо утримування й експлуатації електричних мереж і станцій, включаючи розподільні пристрої, де за даними статистики найчастіше відбуваються нещасні випадки. Велика кількість нещасних випадків буває при обслуговуванні й ремонтах електроприводів, пускорегулюючої апаратури, електричного освітлення, зварювальних апаратів, електрифікованого транспорту, електроустаткування, піднімально-транспортних механізмів, ручного переносного  електрифікованого інструменту. Електроустановки по напрузі розділяються на дві групи: напругою до 1000 В та понад 1000 В. Практика свідчить, що електротравми частіше трапляються в електроустановках з напругою до 1000 В. Більша частина нещасних випадків відбувається через низький рівень організації робіт, грубих порушень Правил, у тому числі: 1. Безпосереднього дотику до відкритих струмоведучих частин і проводів. 2. Дотику до струмоведучих частин, ізоляція яких ушкоджена. 3. Дотику до металевих частин устаткування, що випадково під напругою.

10:37:45 21.10.2022