ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Уряд визначився із датами нового локдауну

Кабінет міністрів вирішив ввести новий локдаун з метою стримання поширення коронавірусу з 8 по 24 січня 2021 року включно.

Про наміри ухвалити відповідне рішення заявив прем'єр Денис Шмигаль під час засідання уряду 9 грудня.

"До кінця року залишилося три тижні і на цей період уряд вирішив не вводити жорсткий карантин. За даними МОЗ, медична система витримує ту кількість хворих, які є. У той же час, сьогодні ми приймемо рішення щодо додаткових обмежень у наступному році. Ми хочемо, аби і громадяни, і бізнес розуміли логіку прийняття рішень щодо будь-яких обмежень", - заявив прем'єр Шмигаль, додавши, що заради цього Кабмін кілька тижні консультувався з представниками бізнесу.

"Після наших переговорів було прийнято рішення, що з 8 по 24 січня включно в Україні будуть запроваджені посилені карантинні обмеження, назвемо їх зимовими канікулами заради безпеки. Це робиться для того, аби не допустити розгортання нової хвилі захворюваності, яка може наступити, зокрема і після новорічних свят", - додав він.

Відповідно до поточних обмежень помаранчевої зони, за словами Шмигаля, у визначений урядом період працюватимуть готелі, банки, аптеки, продуктові магазини та транспорт. Як повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, у новорічну ніч МОЗ дозволяє закладам харчування працювати до 01:00, нині, за його словами, вони працюють до 23:00. Однак, на період з 00:00 8 січня по 00:00 25 січня забороняється:

• робота різдвяних ярмарків, ялинки на площах міст можуть бути встановлені, однак без облаштування концертних та розважальних майданчиків навколо них;

• відвідування закладів освіти, крім дошкільної освіти та спеціальних закладів;

• робота кафе, барів, ресторанів, крім на виніс та на доставку та закладів харчування в аеропортах. У готелях заборонено роботу ресторанів з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів;

• приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, окрім купівлі товарів першої необхідності;

• приймання відвідувачів у розважальних закладах. Заборонено роботу закладів культури, фітнес-залів, басейнів, усіх спортивних масових заходів, крім офіційних. Робота салонів краси дозволяється лише за попереднім записом, без очікування у приміщеннях;

• приймання відвідувачів закладами культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно. Діяльність суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом.

• проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших, у тому числі новорічних) заходів, крім проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та спортивних заходів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів, за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів

• діяльність продовольчих та непродовольчих ринків.

• діяльність культових споруд та приміщень, пристосованих під молитовні потреби, за умови їх наповненості понад 50% передбачених стаціонарних місць для сидіння; релігійні заходи без стаціонарних місць для сидіння та на відкритому повітрі, які не забезпечують дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.

До товарів та послуг першої необхідності належать:

• товари, що зараховані до продуктів харчування, лікарських засобів, виробів медичного призначення, засобів гігієни, засобів зв’язку, ветеринарних препаратів, кормів;

• пальне;

• провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, перукарень та салонів краси за попереднім записом.

Окрім того, урядовці рекомендують у період з 11 по 25 січня працювати дистанційно.