УВАГА! Попередження щодо продажу спиртних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім особам в Шевченківській територіальній громаді

На сьогодні є досить актуальною проблема вживання алкогольних та тютюнових виробів неповнолітніми. Однією з головних причин є недотримання законодавства продавцями даних виробів, їх легковажне ставлення до заборони продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім.

Відповідно до ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів забороняється особам, які не досягли 18 років. Також, цією статтею визначено, що продавець зобов'язаний отримати від покупця паспорт або інші документи, які підтверджують його вік. У разі відмови покупця надати такий  документ продаж подібних товарів такій особі забороняється.

Та згідно ст. 17 цього Закону, за порушення норм, до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу та анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами

Служба у справах дітей Шевченківської сільської ради звертається до Вас, шановні підприємці громади, з проханням неухильно дотримуватись норм чинного законодавства та не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої, а також тютюнові вироби неповнолітнім!

Працівники поліції закликають громадян, які стали свідками таких дій, зупинити і продавця, і дитину, а також повідомити про цей факт в правоохоронні органи для застосування чинних норм законодавства.