Середньоденний розмір допомог від Фонду за лікарняними зріс на 13,3 %

Дата: 03.08.2021 20:13

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ

ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ

вул. Боричів Тік, 28, м. Київ, 04070, тел. +38 (044) 206-14-35, press@fssu.gov.ua

20.07.2021

Середньоденний розмір допомог від Фонду за лікарняними зріс на 13,3 %

Сума компенсації втраченого доходу за час хвороб, травм або догляду за хворим членом родини від Фонду соціального страхування України залежить від тривалості страхового стажу і середньої заробітної плати працівника. За підсумками червня середньоденний розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності склав 371,9 грн проти 328,3 грн за той же місяць минулого року. Зростання середньоденної суми допомоги склало 13,3 відсотка.

У розрізі регіонів середньоденний розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності в червні сягав від 282,2 грн на Вінниччині і до 446,9 грн у Києві.

Найбільший показник зростання у червні 2021 року відносно червня 2020-го на Хмельниччині – тут середньоденний розмір допомог за лікарняними зріс на 22,9 % та склав 339,2 грн проти 276 грн у минулому році.

Збільшення розміру компенсації втраченого заробітку за час перебування на лікарняному пов’язано з ростом середньої заробітної плати в Україні.

Нагадаємо, у зв’язку із пандемією видатки Фонду за лікарняними листками почали суттєво зростати з 2020 року. Зокрема, за підсумками червня 2021 року ФССУ прийняв на фінансування листки непрацездатності на суму понад 1 мільярд гривень – це майже вдвічі більше, ніж у червні 2020 року (0,57 млрд гривень).

Зверніть увагу, дата фінансування допомог від Фонду прямо залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку на виплату коштів працівнику. Слідкувати за станом надання матеріального забезпечення застраховані особи можуть онлайн у телеграм-каналі Фонду https://t.me/socialfund.