Податківці провели онлайн-зустріч з територіальними громадами

Дата: 16.02.2022 15:10

Податківці провели онлайн-зустріч з територіальними громадами

Сьогодні, 9 лютого, в режимі Zoom відбулась онлайн-зустріч з представниками територіальних громад Черкащини, яку провів заступник начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Анатолій Мовчан. Також у нараді взяли участь начальник управління податкового адміністрування фізичних осіб Володимир Жаврід та начальник управління податкового адміністрування юридичних осіб Ганна Балабан.

Анатолій Мовчан розпочав зустріч проінформувавши, що основним завданням, яке стоїть як перед податковою службою так і територіальними громадами – це забезпечення наповнення місцевих бюджетів та пошуку резервів їх наповнення, зазначивши, що  ефективна співпраця – це та складова, яка дозволяє забезпечити територіальні громади додатковими фінансовими ресурсами для подальшого їх розвитку.

В ході зустрічі виступаючі детально зупинились на основних напрямках роботи, які потребують першочергового вирішення, зокрема, на сплаті до місцевих бюджетів майнових податків, а саме на своєчасному і коректному встановленні ставок податку на нерухоме майно, земельного податку, оформленні та введенні в експлуатацію житлових і нежитлових будівель, погашенні податкового боргу до місцевих бюджетів.

Податківці детально проінформували учасників про зміни до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.

Наприкінці зустрічі Володимир Жаврід нагадав про кампанію декларування доходів, отриманих громадянами у минулому році, яка триває до 1 травня 2022 року та про можливість скористатись податковою амністією до 1 вересня 2022 року.

Зокрема, податківці відмітили позитивну динаміку надходжень до державних та місцевих бюджетів та звернули увагу на значимість спільних заходів органів податкової служби та територіальних громад у наповненні бюджетів.

Захід пройшов у форматі цікавого та корисного діалогу для кожної із сторін.