Дата: 13.06.2022 17:06

До уваги податкових агентів-роботодавців: хто виступає податковим агентом при виплаті грошової компенсації, у разі звільнення найманого працівника за переводом на інше підприємство, за не використанні дні щорічних відпусток, якщо такакомпенсація перераховується на рахунок підприємства, на яке переводиться найманий працівник

Податковим агентом виступає працедавець, який повинен оподаткувати суми компенсації за невикористану відпустку на загальних підставах у тому місяці, коли були вони нараховані (в даному випадку – у місяці звільнення), так як сума компенсації за невикористану відпустку з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором  розглядається як заробітна плата і входять до складу загального місячного оподатковуваного доходу працівника (пп.14.1.48  п.14.1 ст.48 та пп.164.2.1 п.164.1 ст.164 ПКУ).

Оскільки суму грошової компенсації оподатковано роботодавцем за попереднім місцем роботи та відображено ним у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок), підприємство, на яке перейшов працівник, не є податковим агентом в частині оподаткування компенсації та відображення інформації про у Розрахунку про виплату.