Дата: 13.06.2022 18:20

Яким чином оподатковується ПДФО дохід від продажу житлового будинку, що розташований на межі двох земельних ділянок не сільськогосподарського призначення, не перевищують норми безоплатної передачі, не отриманих у спадщину, оформлених різними державними актами, які перебувають у власності понад три роки?

Дохід отриманий платником податку від продажу житлового будинку (включаючи земельну ділянку під будинком), що розташований на межі декількох земельних ділянок оформлених різними державними актами і перебуває у власності понад три роки, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відс., виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі – продажу, але не нижче експертної грошової оцінки земельної ділянки дохід, отриманий платником податку від продажу однієї земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі і перебуває у власності понад три роки.

Дохід від продажу іншої земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі і перебуває у власності понад три роки, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс., виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі – продажу, але не нижче експертної грошової оцінки такої земельної ділянки.

За інформацією загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу.

18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик,235                                                                              e-mail: ck.zmi@tax.gov.ua

тел.(0472) 33-91-34                                                                                                                https://ck.tax.gov.ua/