Дата: 11.08.2022 21:33

Закон України № 2260: чи може бути включена до складу податкового кредиту сума ПДВ, відображена у ПН, складених за операціями, що відбулися протягом лютого-травня 2022 року, якщо така ПН буде зареєстрована постачальником до 15.07.2022 та за умови, що платник податку – покупець не подавав податкові декларації та не включав цю суму ПДВ до податкового кредиту за первинними документами?

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що Законом України від 12 травня 2022 року № 2260-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» внесено зміни до Податкового кодексу України.

Так, відповідно до змін, якщо платником ПДВ не було сформовано податковий кредит за операціями, що відбулися протягом лютого-травня 2022 року, на підставі первинних документів та не були подані податкові декларації за вказані періоди, сума ПДВ, відображена у ПН, складених за такими операціями й зареєстрованими в ЄРПН, може бути включена до складу податкового кредиту вказаних звітних періодів або інших наступних звітних періодів з урахуванням терміну, встановленого пунктом 198.6 статті 198 розділу V Кодексу (протягом періоду 365 календарних днів з дати складення таких ПН).

18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик,235                                                                                  e-mail: ck.zmi@tax.gov.ua

тел.(0472) 33-91-34                                                                                                                  https://ck.tax.gov.ua/