Стан роботи системи моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінювання ступеня ризиків
Державна податкова служба України
Головне управління
ДПС у Черкаській області
Стан роботи системи моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінювання ступеня ризиків
За 7 місяців 2022 року на розгляд комісії Головного управління ДПС у Черкаській області (далі - ГУ ДПС) з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Комісія) надійшло 15171 Повідомлень про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування 1040 суб’єктами господарювання на загальну суму ПДВ 443,8 млн гривень.
За результатами розгляду Повідомлень щодо подання пояснень та копій документів прийнято рішення про реєстрацію ПН/РК 957 СГ на загальну суму ПДВ 409,8 млн гривень.
Крім того, Комісією враховано 202 Таблиці даних платника податку з інформацією щодо кодів видів економічної діяльності платника податку згідно з УКТ ЗЕД та/або кодів послуг згідно з ДКПП.
Якщо у майбутньому будуть виявлені ризики у діяльності підприємства, таблиця може бути скасована, як на регіональному так і на центральному рівні.
З метою усунення недоліків, які мають місце при подані Таблиці, пропонуємо платникам надавати до такої Таблиці уніфіковану форму пояснення (https://ck.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/605075.html).
У разі виникнення додаткових питань з приводу зупинення реєстрації ПН/РК, ви завжди можете отримати консультацію у спеціалістів ГУ ДПС у Черкаській області за номером (0472) 33-91-97:
за напрямом розгляду Повідомлень про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування та Таблиць даних платника податку – Христенко Олександр Вікторович;
за напрямом роботи з питань законодавства щодо розблокування податкових накладних, розрахунків коригування – Черненко Ніна Валентинівна.
Також для зручності платників працює електронна пошта https://ck.official@tax.gov.ua
Рекомендована форма:
Найменування платника
податковий номер
________________________________________________________________________________________________________________________________________
«__» _________ 2020 р. №___
ГУ ДПС в ______________________________ області
Пояснення до таблиці даних платника податку
ТОВ/ФОП повна назва платника податків (далі – Суб'єкт господарювання (при заповнені інформації у довідці вказувати назву платника податків замість «Суб'єкт господарювання»)):
Створено ____________________ (дата створення). ;
Дата реєстрації в ДПС ______________________;
Юридична адреса:__________________________________________________________.
Фактична адреса: __________________________________________________________.
Фактичний вид діяльності платника (вказати відомості стосовно реального роду занять суб'єкта господарювання в описовій формі з розкриттям суті виробничого процесу (наприклад: виробництво взуття з імпортованих матеріалів на власних/орендованих станках, випічка хлібобулочних виробів на власних потужностях, надання послуг з прибирання готелів тощо): ____________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________
Допоміжні (неосновні/фактичні види діяльності з розкриттям суті технологічного процесу) види діяльності: __________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
Основний вид діяльності зазначений у реєстраційних документах _____________
______________________________________________________________________
Основні фонди, які використовуються у виробничій діяльності, джерела їх походження та документальне підтвердження придбання /оренди (документальне підтвердження прав власності на майно у орендодавця).
Для здійснення своєї господарської діяльності Суб'єкт господарювання має достатньо технічних ресурсів.
Так станом на ___________, що підтверджено фінансовою звітністю на балансі обліковується основних засобів залишковою вартістю _____ тис. гривень.
Інформація про наявні основні засоби власні та орендовані підтверджується
Повідомленнями про об’єкти оподаткування за формою 20-ОПП:
1. _________________________________________________________________
2. _________________________________________________________________
3. _________________________________________________________________
4. ….
Також Суб'єкт господарювання орендує (навести інформацію щодо орендованих основних засобів, майна, устаткування тощо, договора оренди, документальне підтвердження прав власності на майно у орендодавця):
1. _________________________________________________________________
2. _________________________________________________________________
3. _________________________________________________________________
4. ….
Відповідальна особа за здійснення господарської діяльності (дата призначення останні діючі на посаді):
Директор: Наказ № ___ від ______
Бухгалтер: Наказ № ___ від ______
Статутний фонд підприємства відповідно до установчих документів становить _____ грн та станом на ______ року сформовано повністю/не повністю (вказати).
Остання зміна у складі засновників «___» (дата) протягом останніх ___ років не відбувалось.
Станом на дату подання інформації засновниками є:
1. (ПІБ, код)____________________внесок до статутного фонду __ грн., __% у статутному фонді;
2. (ПІБ, код)____________________внесок до статутного фонду __ грн., __% у статутному фонді;
3. (ПІБ, код)____________________внесок до статутного фонду __ грн., __% у статутному фонді;
4. ….
Суб'єкт господарювання є платником податку на додану вартість та (у разі наявності) платником єдиного податку _____ групи (у разі наявності).
Для здійснення господарської діяльності Суб'єкт господарювання використовує основні фонди (вказати власні чи орендовані, надати перелік виробничих потужностей, приміщень, устаткування, техніки тощо, які задіяні у технологічних процесах підприємства з документальним підтвердженням власності/оренди):
1. _________________, _______________, ______________________________,
(назва устаткування) (форма власності) (документи, які підтверджують придбання/оренду)
2. _________________, _______________, ______________________________,
3. _________________, _______________, ______________________________,
4. ……
Станом на ______ відповідно до даних електронного кабінету платника недоїмка відсутня або складає ____ гривень.
Орієнтовна торгова націнка на реалізовані товари/послуги складає _ відсотка (ів).
У випадку наявності значних нереалізованих залишків ТМЦ вказати місця зберігання та документальне підтвердження їх придбання /оренди.
1. _________________________________________________________________
2. _________________________________________________________________
3. _________________________________________________________________
4. ……
У разі зупинення реєстрації ПН/РК вказати товари/послуги, які були зупинені (назва товару/послуги, код УКТЗЕД, фізичний обсяг товару (к-сть, т, кг тощо) та сума реалізації).
Вказати перелік залишків нереалізованих товарів (назва товару, код УКТЗЕД, фізичний обсяг товару, та сума у грошовому еквіваленті)
назва товару |
УКТЗЕД |
Обсяг постачання |
||
одиниця вимірювання |
(т, кг, м тощо) |
тис.грн. |
||
|
|
|
|
|
В таблиці, що подана Суб'єктом господарювання зазначені товари/послуги, обсяг постачання яких згідно з податковими накладними/розрахунками коригування, зареєстрованими за останні 12 календарних місяців у Реєстрі, становить більше 25 відсотків загального обсягу операцій з постачання за останні 12 календарних місяці, а саме товари за кодами.
Обсяг постачання продукції за останній рік, або з дати реєстрації платником ПДВ, якщо з моменту реєстрації пройшло менше року ___ гривень.
Загальна сума ПДВ з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування ___ гривень, у т.ч. ПДВ сплачений у попередньому місяці ___ гривень.
Відсоток задекларованого ПДВ за період ______________ становить _____% (ПДВ зобов’язання сплата _____ тис. грн та обсяги оподаткованих операцій ______ тис. грн).
При оцінці показника ПДВ звернути увагу на наступні обставини:
1. Експорт власної продукції. Загальні обсяги експортних операцій становлять
____ гривень, _____% від загального обсягу продажів.
2. Експорт/реалізація по договорах комісії.
3. Імпорт. Загальні обсяги імпортних операцій становлять ____ гривень, _____% від загального обсягу придбання (імпорт + придбання на внутрішньому ринку).
4. Наявність кредитних договорів: на поповнення обігових коштів та інвестиції. Протягом 2020 року Суб'єктом господарювання було здійснено за рахунок кредитних коштів сплату постачальникам за придбання ТМЦ/послуг на суму _______ грн та отримано податковий кредит з ПДВ на _______ грн.
Для забезпечення виробничого процесу Суб'єкт господарювання закуповує (вказати основні товарні позиції), ______
Основні Постачальники Суб’єкта господарювання у 202__ році (назва СГ, код ЄДРПОУ):
1. ___________________________________________ (___________________);
2. ___________________________________________ (___________________);
3. ___________________________________________ (___________________);
4. ___________________________________________ (___________________);
5. ___________________________________________ (___________________);
Основні Покупці продукції (зокрема сільськогосподарської) Суб'єкта господарювання у 202__ році. (назва СГ, код ЄДРПОУ):
1. ____________________________________________ (___________________);
2. ____________________________________________ (___________________);
3. ____________________________________________ (___________________);
4. ____________________________________________ (___________________);
5. ____________________________________________ (___________________);
Для підприємств, що реалізують сільськогосподарську продукцію:
Суб'єкт господарювання здійснює реалізацію виключно власної сільськогосподарської продукції. Оплата за поставлену продукцію та придбані товари, послуги здійснюється в безготівковій формі.
Інформація про формування податкових зобов’язань та формування податкового кредиту відповідно до господарської діяльності відображена в щомісячних Податкових деклараціях з податку на додану вартість.
Щодо залишків «ризикових товарів» (групи товарів відповідно до Постанови № 1165) повідомляємо наступне:
Назва товару |
Код УКТЗЕД |
Залишки Обсяг фізичний (шт, т, кг, тощо) |
Обсяг без ПДВ, (грн.) |
|
|
|
|
Суб'єкта господарювання має у складі ризикові групи товарів
У Суб'єкта господарювання станом на _______ середньорічна кількість найманих працівників становить ______ робітників.
Посадові оклади визначено штатним розписом.
Середня заробітна плата складає _____ грн. на місяць.
Звертаємо увагу, що Суб'єкт господарювання залучає на умовах угод ГПХ залучає працівників до сезонних робіт, а також у період посилених карантинних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, окремі робітники брали відпустку за власний рахунок у 2020 року.
Кількість сезонних працівників ______ (за наявності);
Кількість працівників, що перебували у відпустках за власний рахунок _______.
Загальна сума сплачених у попередньому звітному, тобто у 2020 році сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, становить _____ грн., у т.ч :
ПДВ – ___ гривень;
Податок на прибуток – ___ гривень;
Єдиний податок – ___ гривень;
ПДФО – ___ гривень;
ЄСВ – ___ гривень;
Податок на землю – ___ гривень;
Середня урожайність на 1 га у 2020 році становить: ____ц (* для с/г підприємств).
Все вищенаведене свідчить про можливість та реальність здійснення господарських операцій за відповідними видами діяльності, тому переконливо просимо врахувати подану Таблицю даних платника податку. Діяльність за вказаними кодами згідно з КВЕД є постійною, регулярною і впливає на фінансовий результат.
*** Інформацію за вказаною формою (бо іншою за рішенням платника) платник податків має право подати до таблиці даних платника податку на додану вартість разом із пакетом супровідних документів.
Вказана форма не є вичерпною, та залежить від специфіки ведення господарської діяльності суб’єкта господарювання і носить рекомендований характер.
18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик,235 e-mail: ck.zmi@tax.gov.ua
тел.(0472) 33-91-34 https://ck.tax.gov.ua/