Трансфертне ціноутворення напередодні подання звітності в 2022 році

Дата: 21.10.2022 11:05

Трансфертне ціноутворення напередодні подання звітності в 2022 році

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що звіт про контрольовані операції подається до 1 жовтня 2022 року, тож останній день подання звіту за 2021 рік – 30.09.2022.

Звіт подається разом з Повідомленням про участь у міжнародній групі компаній.

У разі самостійно виявлених помилок вже у поданому звіті, зокрема, поданні інформації не у повному обсязі, наявності помилок або недоліків, такий платник податків має право подати звіт з позначкою «звітний новий» до граничного строку його подання, тобто до 30.09.2022.

Яка відповідальність за не подачу ТЦУ-звітності?

Ковідний мораторій на застосування штрафних санкцій був запроваджений п. 52-1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ. Він почав діяти з 01 березня 2020 року і так по останній день місяця завершення карантину.

Проте у травні 2022 року були прийняті воєнні послаблення щодо виконання обов’язків платників податків та прийнятий ЗУ №2260 від 12.05.2022 року (набрав чинності 27.05.2022 року), який вніс до ПКУ окремий пункт 69 підрозд. 10 розд. XX щодо диференціації платників податків на таких, що мають змогу, відновили її чи не мають змоги виконувати податковіобов’язки. Саме виходячиі з доведених обставин можливості чи неможливості виконання обов’язків платника податків від 27.05.2022 року і до завершення воєнного стану в Україні податкові органи визначатимуть можливість застосовувати до платника податків відповідальність за дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування.

Зі змісту пункту 39.4 ст. 39 ПКУ слідує, що і Звіт з контрольованих операцій, і Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній є податковою звітністю. Тобто, з 27 травня 2022 року їх подання має виконуватись з урахуванням воєнних особливостей: залежно від наявності/відсутності чи відновлення можливості виконувати обов’язки платника податків.

Норми ковідного мораторію на застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства на період дії карантину, не застосовується з 27.05.2022 на період дії воєнного стану. І жодні карантинні послаблення з цього часу не діють.

Таким чином, до тих платників податків, які з врахуванням ковідних послаблень не подали ТЦУ-звітність (у тому числі до 01.10.2020 р. (за звітний 2019 рік) та до 01.10.2021 р. (за звітний 2020 рік), та які мають можливість виконувати свої обов’язки як платника податків у період воєнного стану, починаючи із 27.05.2022 року може бути застосована відповідальність, передбачена пунктами 120.3-120.6 ст. 120 ПКУ.