Бабин Яр

Дата: 29.09.2022 20:35

29 вересня у ОНЗ "Шевченківська ЗОШ" було проведено виховну годину для старших класів на тему : "Бабин Яр"

Голокост – важка незагоєна рана в історії України в Другій світовій війні. Жертвами злочину стали близько півтора мільйона українських євреїв. Нацисти знищили їх як соціокультурну й етнорелігійну спільноту.

28 вересня на вулицях Києва з’явилися оголошення: «Усі євреї міста Києва і його околиць повинні з’явитися в понеділок 29 вересня 1941 року до 8 години ранку на ріг Мельникової і Докторівської вулиць (біля кладовища). Взяти з собою документи, гроші, цінні речі, а також теплий одяг, білизну». 29-30 вересня 1941 року в окупованому Києві нацисти вперше масово розстріляли беззбройне цивільне населення.

Трагедія у Бабиному Яру — один із найжахливіших символів Голокосту. Вона, поряд із нацистським «табором смерті» Освенцимом, стала символом масового знищення євреїв у Східній Європі та прикладом того, до чого призводять людиноненависницькі ідеології.