Увага! Оголошуємо прийом заявок на 2 Всеукраїнський конкурс декламаторів та малюнка "Тарасова весна"

Дата: 10.02.2023 13:15

про Конкурс читців та малюнка

„Тарасова весна

Конкурс декламаторів та малюнка «Тарасова весна» ( далі Конкурс) проводиться з метою популяризації та розвитку поетичного та художнього мистецтва, задля кращого розкриття глибокого змісту Кобзаревого слова, яке відоме далеко за межами країни, та для знайомства з автентичним Шевченком, насамперед молоді.

Мета проекту: пошук, розвиток і підтримка обдарованих і талановитих дітей, підтримка творчих ініціатив, виконавців, художників здатних нести пророче слово великого Тараса; сприяння розвитку української національної культури, поетичного слова та художнього мистецтва;  виховання патріотизму, любові до родини, сім'ї, України, поваги до національних цінностей українського народу; зміцнення народної сили в боротьбі за національну самоідентичність та незалежність.

Завдання Конкурсу:

• залучення дітей та молоді до творчої діяльності;
  • створення умов для розкриття творчих індивідуальностей;
  • усвідомлення та осмислення ними творчого спадку великого поета;
  • виховання любові до рідної землі через призму прочитаних творів  та відтворених сюжетів;
  • поширення творчості та висвітлення виступів в соцмережах.

Учасники, умови та порядок проведення Конкурсу.

До участі в Конкурсі запрошуються вихованці дитячих навчальних закладів, учнівська молодь загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, студенти ВНЗ, та інші учасники без вікових обмежень.

До участі в Конкурсі запрошуємо також ТМФ (театри малих форм)

Конкурс декламаторів: один твір  Т.Г. Шевченка або присвята  Т.Г. Шевченкові.

Конкурс малюнків: один малюнок на тему до будь-якого твору поета (техніка виконання довільна).

Театр малих форм (ТМФ): форма довільна але обов’язкова умова дотичність до теми Тараса Шевченка. Тривалість до 15 хв.

Вікові категорії:

І - 4-6 років (включно)

ІІ - 7-9  років

ІІІ - 10-14 років

ІV -  15-17   років

V  -   18 + (дорослі)

Критерії оцінювання.

Основними критеріями оцінки декламаторів є:

-  відтворення емоційної насиченості твору (внутрішнє "бачення" робота творчої уяви декламатора);

- розуміння ідейно-художнього смислу, а не лише фактичного змісту тексту;

- вміння висловити своє особисте ставлення, передати зміст і настрій слухачам;

- відповідність репертуару виконавським можливостям і віковій категорії учасника.

Основними критеріями оцінки художніх робіт є:

- відповідність обраній темі

- художній рівень та індивідуальність виконання

- оригінальність, композиційна досконалість, якість виконання.

Плагіат не буде оцінюватися.

Основними критеріями оцінки ТМФ є:

• художня цілісність  (єдність задуму, форми та змісту)
  •  акторська майстерність виконавців, втілені образи.
  • актуальність репертуару.
  • рівень сценічної культури.

Учасники до 7 березня 2023 року подають заявку на електронну адресу організаторів: lizok.zaz@gmail.com та завантажують якісний відеозапис  або малюнок на цю ж електронну адресу, обов’язково вказавши у темі «Конкурс».

Заявка учасника ІІ Конкурсу декламаторів та малюнка «Тарасова весна».

1. Прізвище та ім'я учасника.
  2. Назва закладу (якщо учасник навчається).
  3. Назва твору.
  4. Електронна пошта, адреса нової пошти, контактні дані.

Участь у конкурсі безкоштовна.

Надсилаючи заявку на участь у конкурсі ви автоматично надаєте згоду на використання особистих даних  учасників та їх конкурсних робіт.

Організатори конкурсу:

Виконавчий комітет Шевченківської ОТГ.

За підтримки: Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» та Центру культури і дозвілля Шевченківської сільської ради

З метою забезпечення ефективної організації створюють Оргкомітет. Склад оргкомітету при потребі може бути зміненим у ході підготовки до конкурсу.

Організаційний комітет Конкурсу

Оргкомітет здійснює весь необхідний обсяг роботи з підготовки, організації та проведення Конкурсу. А саме:

• інформаційно-рекламне забезпечення підготовки та проведення конкурсу;
  • прийом та реєстрація заявок від осіб, які мають намір взяти участь у конкурсі;
  • організація та проведення конкурсу;
  • нагородження учасників конкурсу.

Нагородження учасників Конкурсу

Всі учасники Конкурсу будуть нагороджені дипломами та заохочувальними призами.

Склад журі конкурсу:

Голова журі:

Ольга Бойко - головний спеціаліст  культури, молоді і спорту, соціального захисту Шевченківської сільської ради .

Члени журі:

Людмила Шевченко – генеральний директор Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка».

Людмила Метик – заступник директора з наукової роботи Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка».

Лариса Олійник – вчителька образотворчого мистецтва Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату.

Тетяна Гаврильченко – вчителька образотворчого мистецтва ОНЗ «Шевченківська ЗОШ»

Наталія Олійник ( Чухліб)  -     координатор проєкту.