Тиждень української мови та літератури

Дата: 27.10.2023 21:52

Цього року День української писемності та мови вперше святкували 27 жовтня. Відзначають його на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Свято об’єднує серця тих, хто вболіває за долю української нації і майбутнє Українського Слова. Саме тому з 23 по 27 жовтня у нашому ліцеї проходив тиждень української мови та літератури. Протягом тижня серед учнів початкових класів пройшов конкурс віршів про рідну мову, вони вирішували цікаві завдання "Дешифрувальник" та "Колові вірші". Учні 5-11 класів переглядали відеопрезентації "Цікаві факти про мову" та "Мова - ДНК нації", п'ятикласники отримали буклет "Збережемо чистоту рідної мови". Також школярі стали активними учасниками виставки малюнків на тему: "Я люблю рідну мову".

Старшокласники взяли участь у конкурсі есе на тему: "Мова має значення". Переможцями стали:

І місце - Ніколюк Яна, учениця 10 класу

ІІ місце - Кириченко Анастасія, учениця 10 класу

ІІІ місце - Терлига Олег, учень 10 класу.

Найнасиченішим, звісно ж, був День української писемності та мови - 27 жовтня. Для учнів 5-7 класів цього дня було проведено виховну годину на тему: "Ні лихослів'ю", а для 8-11 класів - виховний захід на тему: «Наша мова – диво калинове». За традицією, у цей день пройшов І (шкільний) етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, під час якого діти показали мовні знання, творчі здібності та власну позицію щодо сучасного функціонування української мови у всіх сферах суспільного життя. З метою підвищення орфографічної та пунктуаційної грамотності учні, педагоги та представники ювенальної поліції, які завітали до нашої школи, охоче приєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності під назвою "Дороги України".

Увесь тиждень був пронизаний духом патріотизму, любові та шани до рідного слова.